Wojewódzki konkurs recytatorski pod hasłem „Wolność kocham i rozumiem”

 

 

 

Od czterech lat odbywa się wojewódzki konkurs recytatorski pod hasłem „Wolność kocham i rozumiem” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.
Tegoroczna edycja poświęcona była poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego –ustanowionego przez Sejm RP patronem roku 2021, w 100. rocznicę jego urodzin.
Krzysztof Kamil Baczyński, poeta–powstaniec, uważany jest za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli poetów pokolenia Kolumbów. Wychowany w duchu patriotycznych wartości czynnie uczestniczył w działaniach mających na celu odzyskanie niepodległości przez Polskę. Zginął w Powstaniu Warszawskim 4 sierpnia 1944 r. Pozostawił po sobie około pięciuset utworów poetyckich. I to właśnie spośród nich uczniowie wybierali te, które chcieliby recytować. Naszą szkołę reprezentowali: Bartek Niemyjski (kl. VII) oraz Piotrek Olszewski (kl. VIII B). Obaj zostali wyróżnieni. Serdecznie im gratulujemy!
Uroczyste podsumowanie odbyło się podczas Koncertu Dla Niepodległej 18 listopada 2021 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Osoby nagrodzone zaprezentowały się na scenie. Wszystkim laureatom konkursu wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy.

M. Fronc