Wizyta w szpitalu

 

Tuż przed świętami zakończyliśmy akcję: „I Ty  zostań św. Mikołajem”, której organizatorem było SKO oraz SU ze szkoły podstawowej. Początkowo zaangażowali się w nią  uczniowie klas I – VI, a później dołączyli też uczniowie gimnazjum oraz  dzieci z klasy „O” . Zebraliśmy bardzo dużo zabawek (maskotek, lalek,  samochodów). Jeden karton wypełniony był puzzlami i  grami. W drugim były książki do czytania i kolorowania  oraz  dużo przyborów szkolnych (zeszyty, kredki świecowe, ołówkowe, mazaki i plastelina).

Samochodem UG w Rudce  zawieźliśmy zebrane upominki do szpitala.

Najpierw na ręce Dyrektor Szpitala Pani  B. Grotowicz złożyliśmy wszystkim pracownikom szpitala  świąteczne życzenia.

Ania wręczyła stroik, a Łucja  przekazała takie słowa:

Jest taki jeden wieczór, spowity śniegiem i ciszą,

Gdy Niebo Ziemi dotyka, a ludzie serca głos słyszą.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku,

w imieniu całej społeczności szkolnej

Zespołu Szkół im. Jan Pawła II w Rudce

życzymy wielu sukcesów zawodowych,

spełnienia marzeń w życiu osobistym

oraz wytrwałości i odwagi w każdym działaniu

podejmowanym na rzecz drugiego człowieka.

Następnie wspólnie z Panią ordynator oddziału dziecięcego dr  M. Jakubowską oraz pielęgniarką oddziałową D. Iwaniuk udaliśmy się do świetlicy oddziału, gdzie przekazaliśmy przywiezione upominki. Dzieci,  które tam przebywały,  od razu zainteresowały się  zabawkami, a w ich oczach widać było radość i zaciekawienie. Takie chwile są wzruszające i bezcenne.

 Pani ordynator oprowadziła nas po wyremontowanym i nowoczesnym oddziale dziecięcym . Przekazała wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły słowa podziękowania .

Cieszymy się bardzo, że na kilka dni przed  Bożym Narodzeniem  mogliśmy dać choć odrobinę radości cierpiącym, chorym dzieciom. Bo przecież taka jest istota tych świąt. Matka Teresa z Kalkuty kiedyś pięknie powiedziała: „Zawsze, ilekroć  się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie…”

P1000752 P1000756 P1000758 P1000761 P1000765 P1000767 P1000769 P1000770 P1000771 P1000773 P1000775