Wizyta przedszkolaków w „Cyraneczce”

 

Wtorek 14 czerwca był dniem wspaniałym, klasa 0„B” udała się bowiem z wizytą do Ośrodka Edukacji Leśnej „Cyraneczka” Nadleśnictwa Rudka w Pietkowie.

Dzieci dowiedziały się tam wielu ciekawostek o zwierzętach i organizmach mieszkających w wodzie, a także w lesie. Przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, które powinny towarzyszyć każdemu podczas leśnych spacerów. Wspólnie z naszym leśnym przewodnikiem – Panią Justyną Bujnowską, spacerowały po lesie, odkrywały i liczyły leśne dźwięki oraz obejrzały dziuple wykonane przez dzięcioła.

Niecodzienną atrakcją było również ognisko z kiełbaskami – po  leśnym marszu, wszyscy musieli posilić się, odpocząć, ale też nabrać sił, gdyż na koniec wspięliśmy się na wieżę widokową ukazującą piękno okolicy. Widok zachwycił wszystkie Przedszkolaki.

Choć zmęczeni, w wyśmienitych nastrojach wróciliśmy z naszej wyprawy. Dziękujemy Panu Błażejowi Safarynowi za pomoc w organizacji wyjazdu.

A. Półtorak-Gieros