Witaj szkoło!

 

1 września 2020 r.  mszą św.  w kościele parafialnym   rozpoczął się  wyjątkowy  rok szkolny 2020/2021.

       Po mszy  uczniowie z klas: I,III, IV i VIII przeszli na salę gimnastyczną na uroczyste rozpoczęcie  roku szkolnego.  Pozostałe klasy spotkały się z wychowawcami  w salach lekcyjnych. Taki podział  został spowodowany koniecznością  zachowania bezpieczeństwa  ze względu na  epidemię COVID-19.

  Uroczystość rozpoczął p. Marcin Gawrysiak -wójt naszej gminy.  Jako przedstawiciel  organu prowadzącego pożegnał p. dyrektor Bożenę Kowalczuk, ustępującą ze swojej funkcji i powitał p. Monikę Godlewską  jako nowego dyrektora szkoły.

Miłym akcentem uroczystości było wystąpienie  uczniów klasy ósmej, którzy  w imieniu całej społeczności szkolnej  podziękowali  p. dyrektor Bożenie Kowalczuk  za troskę, cierpliwość i  wielkie  serce . Ósmoklasiści powitali również  nowego dyrektora szkoły – p. Monikę Godlewską   . Obie panie otrzymały wiązanki kwiatów.

Na zakończenie uroczystości  p. dyr. Monika Godlewska  przedstawiła  wizję pracy  szkoły w nowym roku szkolnym, nawiązała do słów św. Jana Pawła II: ,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” i życzyła wszystkim wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.
Powiedziała też o darze dla szkoły z poprzedniego miejsca pracy: obrazie bł.ks. Jerzego Popiełuszki od pana dyrektora Andrzeja Jamiołkowskiego i pani dyrektor Marii Gąsowskiej z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica. Ks.proboszcz Tadeusz Czyżak życzył wielu łask Bożych, zdrowia i opieki Matki Bożej w nowym roku szkolnym i wszyscy odmówili modlitwę: Pod Twoją obronę.

 Zanim  uczniowie rozeszli się do klas nastąpił jeszcze wzruszający moment, kiedy ustępująca  z funkcji dyrektora szkoły p. Bożena Kowalczuk podziękowała  za współpracę nauczycielom, pracownikom obsługi i uczniom.

 Od jutra – do pracy!