„Wakacje, znowu są wakacje…”

 

 

22 czerwca to początek kalendarzowego lata, to też dzień zakończenia roku szkolnego.  Spotkaliśmy się najpierw na Mszy św., podczas której sprawujący ją ks. R. Figura mówił o potrzebie odpoczynku fizycznego, ale również o konieczności ciągłej pracy duchowej. Dalsza część uroczystości miała miejsce w hali sportowej naszej szkoły, gdzie zgromadziła się cała społeczność szkolna, zaproszeni goście: Wójt Gminy Rudka p. A. Anusiewicz, Przewodnicząca Rady Rodziców p. K. Skowrońska oraz Proboszcz ks. A. Kiersnowski,  jak też licznie przybyli rodzice. Pani dyrektor  podsumowała miniony rok  szkolny, wyraziła słowa wdzięczności wszystkim swoim pracownikom, uczniom i ich rodzicom, władzom samorządowym. Następnie złożyła życzenia pięknych, udanych wakacji, co też uczynili przemawiający potem  goście. Wiele ciepłych słów skierowała do kończących już naukę  uczniów klasy III gimnazjum. Oni również, żegnając się z nami, podziękowali za te wspólnie przeżyte lata.

W końcu przyszedł czas na  nagrody, gdyż wielu uczniów dużo wysiłku i starań włożyło w to, aby uzyskać jak najlepsze wyniki w nauce. Wręczono   też nagrody  książkowe za inne osiągnięcia. Nagrodę Dyrektora Szkoły  za najwyższe wyniki w nauce i wyjątkową postawę we wszystkich dziedzinach aktywności szkolnej otrzymał uczeń klasy III gimnazjum  Piotr Skowroński. Piotrkowi i wszystkim innym nagrodzonym- gratulujemy!

Przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Obyśmy mądrze i bezpiecznie z niego korzystali.

M. Fronc