Wakacje w górach

 

W dniach 04-13.07.2017r. kilkoro dzieci z naszej szkoły wzięło udział w koloniach letnich w Poroninie  organizowanych przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.  W tym  przedsięwzięciu uczestniczyło ponad 90 dzieci w  wieku 8-16 lat, pochodzących z województwa podlaskiego. Turnus był możliwy dzięki wsparciu finansowemu gmin, z których pochodzili uczestnicy letniego wypoczynku. Podczas wyjazdu realizowany był program profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy.  Opiekę uczestnikom zapewniała wykwalifikowana kadra pod kierownictwem p. Doroty Kociuby, a wsparcie duchowe zapewniał ks. Łukasz Skarżyński.  Koloniści  wypoczywali wędrując górskimi szlakami. Zwiedzili  też wiele ciekawych miejsc np.  Muzeum Tatrzańskie,  Góralską Izbę Regionalną w Murzasichle, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Bazylikę w Ludźmierzu, a także stylowy kościół w Jaszczurówce. Odbyła się także autokarowa  wycieczka na Słowację oraz piesze wyprawy nad Morskie Oko, na Gubałówkę i na Rusinową Polanę.  Wszystkim podobały się kąpiele w Parku Wodnym w Zakopanem.  Koloniści chętnie  brali udział w różnych grach i zabawach organizowanych przez wychowawców. Wspólnie spędzony czas upłynął w miłej, serdecznej atmosferze i zapewne pozostanie na długo w pamięci.