W Dniu Urodzin Patrona Szkoły, czyli I Międzyszkolny Konkurs Piosenki o Świętym Janie Pawle II pt. „Ojcu Świętemu śpiewajmy”

 

Jako że należymy do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, postanowiliśmy zorganizować  konkurs muzyczny poświęcony Patronowi. Na nasze zaproszenie odpowiedziało sześć okolicznych szkół: SP im. Jana Pawła II w Holonkach (opiekunowie: p. Janina Olszewska, p. Teresa Olędzka), ZS im. Jana Pawła II w Boćkach (opiekun: p. Zyta Hryń- Michalska), ZS im. Armii Krajowej w Brańsku ( opiekunowie: p. Adam Soluch, p. Agata Szymańska), SP w Niemyjach Nowych (opiekun: p. Janina Kazuczyk), ZS im. Jana Pawła II w Wyszkach (opiekunowie: p. Renata Żukowska, p. Joanna Warpechowska), SP im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie (opiekun: p. Justyna Paprocka). My, jako gospodarze, również mieliśmy swoich uczestników (opiekunowie: p. Irena Trofimiuk, p. Bożena Gałecka, p. Antonina Koc). Termin ustaliliśmy na 18 maja , czyli dokładnie w dzień urodzin Jana Pawła II. Przyszedł na świat 18 maja 1920 roku. Zrobiliśmy Mu więc urodzinowy prezent i jesteśmy  przekonani, że bardzo się z niego  ucieszył.

Spotkanie rozpoczęła p. dyrektor Danuta Kresso, która powitała wszystkich zebranych, czyli:  zaproszonych gości  (Wójta Gminy Rudka p. Andrzeja Anusiewicza, wikariusza Parafii Rudka Ks. Roberta Figurę, członków komisji) oraz uczestników konkursu wraz z opiekunami , a także uczniów klasy  I i III gimnazjum- publiczność.

Uczestnicy konkursu  występowali według ustalonych wcześniej kategorii: uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, potem klas  IV- VI, na końcu  I- III gimnazjum.   Ich zmagania obserwowała komisja w składzie: przewodniczący Komisji – Ks. Wiesław Niemyjski (Proboszcz Parafii pw. św. O. Pio w Węgrowie),  członkowie – S. Gabriela Mierzwińska (organistka w Parafii pw. Trójcy św. w Rudce) oraz pani Ewa Plichta (organistka w Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowcu). Zadanie miała naprawdę niełatwe, bo prezentowane utwory naprawdę pięknie brzmiały. Podczas  gdy komisja dokonywała oceny,

wszyscy uczestnicy konkursu oraz opiekunowie, którzy podjęli trud przygotowania, a także zaproszeni goście  zostali zaproszeni   na słodki poczęstunek.  Po przerwie przewodniczący komisji- Ks. Wiesław Niemyjski-  odczytał tekst protokołu.

Tu jest  Protokół

Z rąk pani dyrektor, pana wójta  oraz przewodniczącego komisji zwycięzcy otrzymali zasłużone nagrody i  gratulacje.

Zarówno laureaci, jak i wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie dostali pamiątkowe dyplomy. Pani dyrektor podziękowała też opiekunom.

Słowa podziękowania popłynęły też do członków jury. Dyrekcja wyraziła wdzięczność za życzliwość i dobrą wolę. Zaprosiła gości  do pracy w komisji w przyszłym roku szkolnym, a uczniów do uczestnictwa w kolejnych edycjach naszego konkursu, bo warto spotykać się , wyszukiwać i promować młode talenty, a tym, który nas łączy, jest Święty Jan Paweł II.

Słowa szczególnego podziękowania kierujemy do Pana Marka Klinickiego,  który jest właścicielem Piekarni w Brańsku. Jesteśmy wdzięczni za okazane wsparcie w postaci nieodpłatnego przekazania pączków  w celu przygotowania poczęstunku dla uczniów biorących udział w naszym konkursie.

Dzięki temu mogliśmy uprzyjemnić dzieciom i ich opiekunom to spotkanie. Raz jeszcze z serca dziękujemy.

                                                                                                                            M. Fronc

IMG_7022 IMG_7035 IMG_7038 IMG_7015 IMG_7205 IMG_7029 IMG_7060 IMG_7052 IMG_7045 IMG_7041 IMG_7069 IMG_7077 IMG_7085 IMG_7097 IMG_7106 IMG_7113 IMG_7132 IMG_7137 IMG_7156 IMG_7161 IMG_7187 IMG_7340 IMG_7206 IMG_7276 IMG_7264 IMG_7251