Tydzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia

 

W dniach 18-22 maja 2015 r. w naszej szkole trwają obchody Tygodnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia pod hasłem: „Wolni od nałogów”. Na lekcjach informatyki i godzinach wychowawczych poruszana jest tematyka bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie oglądają prezentacje multimedialne dotyczące zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu.

19 maja br. na szkolnym apelu uczniowie obejrzeli montaże słowno – muzyczne propagujące zdrowy styl życia i ośmieszające nałogi. Przedstawienia te zostały przygotowane przez dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła PCK i zespołu wokalnego pod kierunkiem p. Joanny Fronc,  p. Ireny Trofimiuk  i p. Krystyny Kuczyńskiej. Wystąpili również aktorzy teatru „Maska” z Krakowa ze spektaklem profilaktycznym pt. „Luz blues, a w głowie same dziury”. Wsparcie finansowe na zakup w/w spektaklu szkoła otrzymała od Banku Spółdzielczego w Brańsku. Podczas apelu rozstrzygnięto również konkurs zorganizowany przez SU szkoły podstawowej na wykonanie „Ekorobota” z surowców wtórnych. Pierwsze miejsce zajęła klasa III szkoły podstawowej

DSCF1976 DSCF1867 DSCF1869 DSCF1917 DSCF1920