Tort urodzinowy dla świętego Jana Pawła II

 

18 maja przeżywaliśmy wyjątkowy dzień. 100 lat temu w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, późniejszy Papież Jan Paweł II. Mieliśmy w planach uczcić to niezwykłe wydarzenie spotkaniem uczniów z różnych szkół, by wyśpiewać naszą miłość do tego Wielkiego Człowieka.
Niestety, w tym roku nie było nam to dane. Ale nie zapomnieliśmy o tym święcie. Uczniowie klasy V otrzymali takie oto zaproszenie:

Na każde zaproszenie wypada odpowiedzieć, a cóż dopiero na takie!!! Zaproponowałam, że „będziemy piekli” torty dla Jana Pawła II. Technika dowolna – mogą być najprawdziwsze( w sensie z ciasta) albo zrobione… z czegokolwiek! Mogą być do zjedzenia lub do postawienia (także laurki). Najważniejsze, by zawierały wiele…dobra i MIŁOŚCI…
I tak właśnie się stało. Aż dziesięcioro uczniów klasy V podjęło się tego zadania (choć nie było obowiązkowe). Wszystkie torty wykonane zostały z serca; nieważne, czy to słodkie, przepyszne ciasto, czy prześliczny tort z jakiegoś materiału, kwiatów, papieru. W każdym z nich widać Miłość…
Nie znajduję słów, by powiedzieć moim wychowankom: DZIĘKUJĘ.
To naprawdę piękne świadectwo pamięci, przywiązania, szacunku do naszego Patrona- świętego Jana Pawła II.

Małgorzata Fronc

Tak wyglądają „wypieki” uczniów klasy V( kolejność przypadkowa):

Amelia Burakowska
Bartek Niemyjski
Dawid Kwiatkowski
Filip Kryński
Karolina Półtorak
Madzia Woroszył
Michał Półtorak
Milena Puchacz
Sebastian Zalewski
Zuzia Niemyjska