Szlachetna Paczka 2013

 

 

W okresie przedświątecznym młodzież z naszego gimnazjum uczestnicząca w projekcie Gramy w Radę, damy radę! zachęciła całą społeczność Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudce do udziału w Szlachetnej Paczce – ogólnopolskiej akcji wspomagającej potrzebujące rodziny. Uczniowie wraz z wychowawcami gromadzili produkty żywnościowe oraz środki czystości według listy sporządzonej podczas wywiadu przeprowadzonego z jedną z potrzebujących rodzin. W przygotowanie paczki włączyła się również Dyrekcja oraz nauczyciele. Zebraliśmy mnóstwo przydatnych rzeczy! Dziękujemy każdemu, kto wsparł naszą akcję, a szczególnie klasom II i III gimnazjum wraz z wychowawczyniami, bo to właśnie te klasy zebrały najwięcej różnych produktów.

Dzięki zaangażowaniu w tę akcję kilku instytucji, a także okolicznych przedsiębiorców naszej drużynie „Leśne Echo Rudki” udało się zrobić wspaniały prezent wybranej rodzinie.

W sobotę 07.12.2013r. nasza akcja dobiegła końca. Przedstawiciele drużyny zawieźli wszystkie prezenty do magazynu Szlachetnej Paczki, który mieścił się w gimnazjum w Ciechanowcu. Wolontariusze czuwający nad prawidłowym przebiegiem akcji powitali nas serdecznie i podziękowali za zaangażowanie.

Jesteśmy szczęśliwi, iż mogliśmy tuż przed Świętami Bożego Narodzenia sprawić, że na czyichś twarzach zagościły uśmiechy.

Anna Półtorak

DSCN9100 DSCN9101 DSCF4449 DSCF4435 DSCF4463 DSCN9108 DSCF4428

Anna Półtorak