Szkolny Dzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia

 

W dniu 12 czerwca 2014 r. w ramach obchodów Szkolnego Dnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia dzieci szkoły podstawowej  i młodzież gimnazjum głośno zaprotestowali SŁOWEM, PIOSENKĄ I PLAKATEM przeciwko wszelkim uzależnieniom.

„Życie ludzkie obfituje w problemy i kłopoty. Jesteśmy zmuszeni podejmować z nimi walkę, nie zawsze zwycięską. Narażamy się ustawicznie na niepowodzenia i stresy. Zdarza się więc, że jednostki słabe, niedojrzałe fizycznie i psychicznie, sięgają po środki odurzające albo narkotyki. My jednak chcemy żyć zdrowo, czuć się bezpiecznie, dlatego mówimy NIE wszelkim nałogom” – tymi słowami gimnazjaliści rozpoczęli apel profilaktyczny. Następnie szkolny zespół wokalny odśpiewał hymn profilaktyczny promujący zdrowy styl życia. Kolejnym punktem programu był spektakl na motywach powieści filozoficznej „Mały Książę” pt. „Planety nadziei” w wykonaniu Koła teatralnego z gimnazjum. Spektakl promujący problemy współczesnego świata: alienacja, uzależnienia. Mimo wielu zagrożeń czyhających na młodego człowieka, zawsze należy wierzyć, mieć nadzieję na pozytywne rozwiązanie najtrudniejszych spraw. Pokaz z instruktażem udzielania pierwszej pomocy – to kolejny punkt programu. Chętni uczniowie pod okiem instruktorów mogli poćwiczyć udzielania pierwszej pomocy, aby w sytuacjach zagrożenia życia umieć je ratować. Montaż słowno-muzyczny pt. „W harmonii z przyrodą” przedstawili członkowie Szkolnego Koła PCK. Montaż poprzedziła piosenka w wykonaniu szkolnego zespołu pt. „Nasza Planeta”.

Uczniowie klasy II gimnazjum przedstawili, wcześniej przygotowaną w ramach Projektu Edukacyjnego, prezentację „Bezpieczeństwo w Internecie”. Rozwieszono na terenie szkoły plakaty dotyczące największych zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu oraz ulotki zawierające informacje dotyczące prawidłowych zachowań podczas surfowania w sieci. Głównym celem było zapoznanie uczniów z możliwościami i zagrożeniami, jakie daje Internet, uświadomienie zagrożeń oraz zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z sieci i wskazanie na konieczność stosowania zabezpieczeń.

Na zakończenie została odczytana ODEZWA SPOŁECZNOŚCI PaT, a wybrani uczniowie odczytali hasła profilaktyczne.

K. Kuczyńska

P1020742  P1020746 P1020751 P1020761 P1020758 P1020780 P1020767 P1020785