Święto Szkoły 2013

 

My, Jana Pawła uczniowie, słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać…

16 października to dzień, który już na trwałe wpisał się do tradycji naszej szkoły. Święto Szkoły jest ściśle związane z naszym Patronem-Janem Pawłem II. W tym roku obchodzimy siódmą rocznicę nadania imienia i drugą rocznicę ufundowania szkole sztandaru. Jak co roku, uroczystość rozpoczęła się w kościele mszą świętą. Dalsza część odbywała się w hali gimnastycznej szkoły.  Zaproszeni gości,  rodzice, uczniowie, pracownicy szkoły i nauczyciele obejrzeli wzruszający program artystyczny  związany tematycznie z tegorocznym hasłem Dnia Papieskiego –„Jan Paweł II – Papież Dialogu”.  Całość uzupełniała piękna oprawa muzyczna.

To już siódmy raz  świętowaliśmy rocznicę nadania imienia naszej szkole. Wydawać by się mogło, że tak dużo  wiemy o naszym Patronie, ale ten dzień pozwolił nam na szczególną refleksję  nad życiem, codziennym postępowaniem, naszymi relacjami z innymi ludźmi. Obyśmy potrafili czerpać jak najwięcej z pięknej postawy Patrona, który uczy nas tego, że rozmawiać trzeba z każdym.

Wzorem lat ubiegłych w tym dniu odbyło się też ślubowanie uczniów klasy I szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Uczniowie, składając ślubowanie na sztandar, powtarzali słowa: (..) Będę starał się być dobrym i uczciwym. Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły (…)  i w ten sposób  dołączyli do grona uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. Ta piękna uroczystość wzbudza szczególnie dużo emocji u uczniów i rodziców „maluchów”, które z wielkim  zaangażowaniem zaprezentowały swój program. Dzieci te otrzymały pamiątkowe dyplomy, laurki od starszych kolegów oraz książeczki SKO i upominki od przedstawiciela BS w Brańsku.

Druga  część uroczystości poświęcona była obchodom Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie w formie koncertu życzeń przekazali swoje podziękowania wszystkim pracownikom szkoły, również tym emerytowanym. Do ciepłych słów  dołączyli własnoręcznie wykonane słoneczniki oraz pomysłowo ozdobione kubeczki. Życzenia złożył też Pan Wójt Andrzej Anusiewicz oraz zastępca Przewodniczącego  Rady Rodziców  Pani  Katarzyna  Skowrońska.  Zaproszeni goście podziękowali za zaproszenie na uroczystości.

To był bardzo  miły czas  wspólnego  uczestnictwa w obchodach Święta Szkoły  oraz Dnia Edukacji Narodowej.

(więcej zdjęć w galerii)

 P1000490 P1000492 P1000514 P1000519 P1000532 P1000537 P1060341