Sukces naszych uczniów w konkursie recytatorskim

 

20 maja bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II. Mottem  tegorocznego konkursu były słowa papieża: „Dzieci są przyszłością rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera.”

Do uczestnictwa w nim zgłosiła się nasza szkoła jak również  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym, Szkoła Podstawowa w Mniu, Szkoła Filialna w Chojewie, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach.

Przesłuchania konkursowe odbywały się w trzech kategoriach: klas O -1, klas II – III oraz klas IV- VI. Recytacje oceniało jury w składzie: ks. Artur Płachno, ks. Kazimierz Rzepniewski, pani Agata Michałowska i pani Agata Puchalska. Wystąpiło 26 wykonawców. Zaprezentowali oni utwory autorstwa św. Jana Pawła II, napisane w różnych etapach jego życia, wiersze o Nim oraz fragmenty Jego przesłań do dzieci.

Nasi uczniowie odnieśli znaczący sukces, zdobyli bowiem wysokie miejsca we wszystkich kategoriach.

  • W pierwszej kategorii zwyciężył  Bartłomiej Niemyjski z klasy 0, a trzecie miejsce  przypadło Natalii Skowrońskiej z klasy I.
  • W drugiej kategorii zwyciężyła Julita Otap z klasy III, drugie miejsce otrzymała zaś Julia Iwańczuk  z klasy II.
  • W trzeciej kategorii drugie miejsce zajęła Gabriela Sopek z klasy V.

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do  udziału w następnej edycji konkursu.

Urszula Niemyjska

Nasi laureaci  2015-05-21_ksap_holonki_konkurs_jpll_3 2015-05-21_ksap_holonki_konkurs_jpll_8 2015-05-21_ksap_holonki_konkurs_jpll_9 2015-05-21_ksap_holonki_konkurs_jpll_18 2015-05-21_ksap_holonki_konkurs_jpll_27  2015-05-21_ksap_holonki_konkurs_jpll_33 P1030804

Część zdjęć pochodzi ze strony Diecezji Drohiczyńskiej