Sukces naszych uczniów w Konkursie Recytatorskim

 

8 czerwca bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  w Holonkach odbył się już po raz XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II. Oprócz uczniów z naszej szkoły wzięli w nim udział uczniowie ze szkół w Domanowie, Boćkach, Chojewie, Wyszkach, Świrydach i Holonkach. Mottem  tegorocznego konkursu były słowa Jana Pawła II: „Wczoraj do Ciebie nie należy Jutro niepewne Tylko dziś jest Twoje.”

W jury zasiedli : ks. Andrzej Boguszewski, ks. Krzysztof Dobrogowski i pan Maciej Bobel przedstawiciel Urzędu Gminy Brańsk.

Przesłuchania konkursowe odbyły się w czterech kategoriach: klasy O – I, klasy II – III, klasy IV- V oraz klasy VI-VII. Wykonawcy prezentowali utwory autorstwa Jana Pawła II oraz wiersze o Nim. Najstarsi uczestnicy III I IV kategorii dodatkowo przygotowywali drugi utwór – fragment nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II.

Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca we wszystkich kategoriach.

  • I kategoria – III miejsce Krzysztof Kaliszewski  kl.1
  • II kategoria – I miejsce Julia Czapska kl. 3 oraz II miejsce– Zuzanna Szmurło kl. 2
  • III kategoria – III miejsce Natalia Skowrońska kl.  4a
  • IV kategoria – III miejsce Gabriela Polit  kl.6

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do  udziału w następnej edycji konkursu.

U. Niemyjska