Sukces naszych uczniów w III Gminnym Konkursie Ortograficznym w Brańsku

 

W dniu 8 maja 2019r. odbył się finał III Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” dla uczniów klas II-III Szkoły Podstawowej.  W konkursie wzięło udział 13 drużyn z klas II i III SP w Boćkach, Chojewie, Domanowie, Rudce i Brańsku.
Uczestnicy konkursu wykazali się znajomością ortografii rozwiązując zadania zawierające: tekst z lukami, zagadki, krzyżówki, wykreślanki, rebusy, mandale.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy trzeciej: Maja Szendomierska, Klaudia Wasilewska i Marcelina Borek oraz uczniowie klasy drugiej: Karol Puchalski, Paweł Pampuch i Krzysztof Kaliszewski. Zdecydowanie lepiej poradziły sobie dziewczynki, które zdobyły II miejsce. Chłopcy nie zajęli tak wysokiej pozycji, ale wypadli dobrze zdobywając V miejsce wśród trzynastu zespołów. Gratulujemy!

A. Koc