Sukces naszych uczniów w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

 

28 marca 2018 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej przeprowadzili pracownicy KPPSP wspólnie z Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku Podlaskim. W eliminacjach wzięło udział 36 uczestników. Zgodnie z regulaminem turniej odbył się w trzech kategoriach wiekowych, szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Uczestnicy eliminacji musieli rozwiązać test, przygotowany przez pracowników KPPSP w Bielsku Podlaskim, o różnym stopniu trudności w zależności od kategorii wiekowej. Po części pisemnej odbył się drugi etap turnieju a mianowicie część ustna składająca się z 3 pytań dla każdej grupy wiekowej.

Naszą szkołę w Turnieju reprezentowali: Gabriela Polit, Paulina Borek i Paweł Wagner – uczniowie kl. VI Szkoły Podstawowej oraz Julia Krasowska, Zuzanna Siemieńczuk i Piotr Skowroński – uczniowie kl. III Gimnazjum

Turniej zakończył się dużym sukcesem naszych uczniów. Troje z nich zakwalifikowało się do II etapu – ustnego – i w końcowej klasyfikacji zajęli miejsca dające im awans do Eliminacji Wojewódzkich, które odbędą się 26 kwietnia w Łapach.

Wyniki konkursu – osoby które zajęły pierwsze i drugie miejsce w poszczególnej grupie wiekowej będą reprezentować nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich OTWP:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe):

1 miejsce – Gabriela Polit – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rudce.

2 miejsce – Paweł Wagner – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rudce.

3 miejsce – Piotr Burzyński – Szkoła Podstawowa nr 3 z DNJB im. J. Kostycewicza w Bielsku Podlaskim.

II grupa wiekowa (gimnazja):

1 miejsce – Zuzanna Nawarenko – Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku.

2 miejsce – Julia Krasowska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rudce.

3 miejsce – Julia Brzozowska – Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku.

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne):

1 miejsce – Mirosława Dmitruk – II LO z BJN im. B. Taraszkiewicza.

2 miejsce – Justyna Pankowska – I LO im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim.

3 miejsce – Daniel Górski – Zespół Szkół Nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim.

Każdy uczestnik turnieju otrzymał nagrodę rzeczową. Laureaci eliminacji z powiatu bielskiego otrzymali również dyplomy oraz drobne upominki z fabryki IKEA Industry Poland Sp. z o.o. w Koszkach, produkującej płyty HDF.