Sukces naszych uczniów w Powiatowym Turnieju BRD

 

17  kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół w Augustowie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Głównym organizatorem Turnieju był Starosta Bielski oraz Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim.

Do rywalizacji przystąpiło 11 czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych i 8 drużyn trzyosobowych z gimnazjów. Każdy uczestnik turnieju rozwiązał test wiedzy o ruchu drogowym, ponadto musiał pokonać tor sprawnościowy oraz wykazać się umiejętnością udzielania pomocy przedmedycznej.

Po kilkugodzinnych zmaganiach okazało się, iż w łącznej klasyfikacji zarówno szkół podstawowych jak  i gimnazjalnych zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudce. Szkołę Podstawową reprezentowali : Anna Gawrysiak, Patrycja Wróblewska, Hubert Karpiński i Mateusz Omelańczuk, zaś  Gimnazjum po raz kolejny: Adam Iwańczuk, Przemysław Jakoniuk i Wojciech Zarzecki.

Nasi uczniowie odnieśli  również indywidualne sukcesy w turnieju. W  kategorii szkół podstawowych III miejsce zajęła Anna Gawrysiak, a w kategorii szkół gimnazjalnych II miejsce – Wojciech Zarzecki i III miejsce – Adam Iwańczuk.

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Starostę Bielskiego i Wójta Gminy Bielsk Podlaski, oraz atrakcyjne nagrody. Ponadto nasi zwycięzcy  będą reprezentowali nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich konkursu.

Monika Bobel

121-73761 150421-eliminacje3 150421-eliminacje5 BeautyPlus_20150520125216_fast BeautyPlus_20150520125606_fast BeautyPlus_20150520125700_fast (2)