Spotkanie uczniów z przedstawicielami policji

 

Aby ustrzec młodzież przed skutkami łamania prawa, 8 maja 2019 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim. Uczniowie klas V-VII wysłuchali informacji na temat cyberprzemocy oraz jej prawnych konsekwencji. Nie można bezkarnie publikować w Internecie zdjęć koleżanek i kolegów a także znieważać, nękać czy ośmieszać innych osób. Wszystkie złe zachowania pociągają za sobą odpowiednie konsekwencje. Przedstawiciele bielskiej policji przypomnieli uczniom zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich za zachowania o cechach demoralizacji oraz inne czyny niezgodne z prawem.
Pobyt w szkole przedstawicieli policji był okazją do spotkania z dziećmi klas 0-III w ramach akcji Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa. Prowadząca przypomniała o wszystkich zagrożeniach z jakimi mogą zetknąć się dzieci w czasie wakacji. Wypadki i niebezpieczne sytuacje mogą zdarzyć się wszędzie: w domu, na ulicy, na kąpieliskach wodnych oraz w czasie prac polowych z wykorzystaniem maszyn rolniczych. W  czasie rozmowy okazało się, że dzieci sporo wiedzą na temat, ale jednak takie spotkania edukacyjno-profilaktyczne są w szkołach bardzo potrzebne.

K. Kuczyńska