Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

 

W poniedziałek 2 września 2019 r.  tradycyjnie już uczestniczyliśmy we  Mszy św. z racji rozpoczynającego się  roku szkolnego. Eucharystii  przewodniczył Proboszcz Parafii Rudka ks. Tadeusz Czyżak.

 Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się w hali sportowej szkoły, ale po chwili przerwało ją wycie syren  oraz komunikat o wybuchu II wojny światowej pochodzący z  archiwalnego nagrania radiowego. W ten sposób przypomniana została 80. rocznica tego straszliwego w skutkach wydarzenia. Od nawiązania do niej  swoje wystąpienie rozpoczęła pani dyrektor Bożena Kowalczuk,  dopiero później   powitała społeczność szkolną, zaproszonych gości oraz p. Izabelę Zapisek rozpoczynającą pracę w naszej szkole. Szczególne słowa skierowane zostały w stronę najmłodszych uczniów-  trzyletnich dzieci z grupy przedszkolnej, które  pierwszy raz przyszły do naszej szkoły.  Następnie pani dyrektor przedstawiła  wychowawców klas.  Zwróciła się do uczniów z prośbą, aby mądrze wykorzystali  nadchodzący  czas nauki.

W trakcie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście: Wójt Gminy Rudka p. Marcin Gawrysiak oraz  ks. Tadeusz Czyżak, którzy  życzyli nauczycielom i uczniom  sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

 Po zakończeniu oficjalnej części odbyły się spotkania uczniów  z wychowawcami.

B. Gałecka