Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 

4 września 2017 roku we wszystkich szkołach w Polsce zabrzmiał pierwszy dzwonek i oznajmił początek nowego roku szkolnego. Spotkanie  naszych uczniów ze szkołą poprzedziła  Msza Święta, którą sprawował ks. Robert Figura. Oficjalna uroczystość  miała miejsce  w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rudce, bo od 1 września 2017r. taką  nazwę przyjęła nasza szkoła. Na początku wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy. Następnie pani dyrektor  Danuta Kresso   przywitała  zaproszonych gości,  rodziców, uczniów i nauczycieli.  Zwracając się do uczniów, podkreśliła, że to dzień  wyjątkowy dla dzieci 3- i 4-letnich, które rozpoczynają przygodę z nauką  w naszej szkole. Mówiła o wzajemnej życzliwości i pomocy,  a przede wszystkim o odpowiedzialnym i ambitnym podchodzeniu do nauki i obowiązków szkolnych.  Prosiła, aby priorytetowym zadaniem dla uczniów było osiągnięcie jak najwyższych wyników w nauce zarówno z poszczególnych przedmiotów jak i na egzaminie gimnazjalnym. Następnie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

W ten sposób nowy rok  szkolny został oficjalnie rozpoczęty. Potwierdzają się słowa znakomitej poetki Wisławy Szymborskiej,  że „każdy przecież początek, to tylko ciąg dalszy”, bo czy początek roku nie jest kolejnym etapem naszego życia?

B. Gałecka