Przedszkolaki w teatrze

 

  Dnia 09 maja 2019r. przedszkolaki z grupy OA i OB uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Białostockiego Teatru Lalek. Celem wycieczki było obejrzenie przedstawienia pt. „ Robot i Motylek” w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzenie zainteresowań teatralnych dzieci, uczenie się odbioru sztuki. Dzieci obejrzały spektakl o trwałych i głębokich uczuciach, jakie mogą połączyć każdego z nas, a także o bardzo kruchym i ulotnym pięknie, które warto w porę dostrzec. Przedstawienie powstało na podstawie historii napisanej przez litewską autorkę. To opowieść o robocie, który zakochuje się w stworzeniu z zupełnie innego świata- w motylku. Dzięki krótkiej znajomości mechaniczny bohater odkrywa prawdziwe uczucia, takie jak miłość, empatia, przywiązanie ale również i strach, i żal…  

Dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami i ustawiły się do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.  Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród przedszkolaków, o czym świadczyły ich komentarze po zakończonym przedstawieniu.

R. Gawrysiak