Przedświąteczna audycja muzyczna

 

Za oknem jesienna szaruga, ani krzty śniegu i tylko sklepowe witryny przypominają o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. A tu dziś w szkole  niespodzianka… Audycja muzyczna, która pięknie przybliżyła nam klimat tych wyjątkowych świąt.

Uczniowie z klas 1-3 oraz dzieci z grup przedszkolnych wysłuchały   audycji  pt. „Smuteczki wigilijnej gwiazdeczki”. Oprócz walorów muzycznych zawierała ona przesłanie wychowawcze. Bohaterem był  mały Władzio, który bałaganił i przeszkadzał w świątecznych przygotowaniach. Na szczęście znalazł list od Świętego Mikołaja i dzięki temu zmienił swoje zachowanie.
W trakcie spotkania dzieci nie tylko słuchały pięknych kolęd, ale też włączały się do śpiewu, grały na dzwoneczkach i ubierały choinkę.

A może  za przykładem Władzia, sami będziemy tworzyć miły, świąteczny nastój w szkole i w domu….

B. Gałecka