Pomagamy – udział w akcji „Zostań Świętym Mikołajem”

 

„Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci,

ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu. Tyle wart jest nasz rok,

ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności.

Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca

bliskości, współczucia, dobroci i pociechy.

Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzone nam zło.”

kard. Stefan Wyszyński

5 grudnia wszyscy zostaliśmy Mikołajami! Tego dnia dzieci z klas 0„A” i 0„B” wraz z wychowawczyniami i Panią Dyrektor, w imieniu całej społeczności szkolnej, przekazały Paniom Karolinie Czerniakiewicz i Joannie Zyrczuk – Żar z organizacji „Dzielni i Waleczni” prezenty zebrane wśród uczniów naszej szkoły. Zgromadzone dary już niedługo trafią do dzieci z UDSK w Białymstoku z Oddziału Onkologii i Hematologii oraz zaprzyjaźnionego Domu Dziecka. Poprosiliśmy również o przekazanie od nas serdecznych życzeń świątecznych. Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w tę szlachetną akcję. Dzięki inicjatywom takim jak ta możemy w widoczny sposób pomóc chorym dzieciom, dodać im otuchy w walce z chorobą i wywołać uśmiech na ich twarzach, co jest szczególnie ważne w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy!

Anna Półtorak – Gieros