Podsumowanie projektu „MOBILNOŚĆ UCZNIÓW KLUCZEM DO SUKCESU SZKOŁY” Rumunia 2021/2022

 

W czwartek 23.06.2022 r. podsumowaliśmy dwie mobilności, które miały miejsce w drugiej połowie września 2021r (dwutygodniowa) oraz na przełomie maja i czerwca 2022r. (siedmiodniowa) w ramach projektu „Mobilność uczniów kluczem do sukcesu szkoły”. Celem obu wyjazdów była Rumunia, a dokładniej miejscowość Gura Vitioarei w gminie Prahova. W mobilności udział wzięło 35 uczniów z klas 8-6.

Podczas obu wizyt uczniowie mieli okazję poznać tradycje, kulturę i obyczaje mieszkańców. Uczestniczyli w wielu zajęciach rozwijając swoje umiejętności teatralne, kulinarne, artystyczne i sportowe pobudzając swoją wyobraźnię i kreatywność. Nawiązali nowe znajomości integrując się z grupą uczniów ze szkoły rumuńskiej. Poznali wiele ciekawych i przepięknych  miejsc ubogacając swoją wiedzę na temat kraju i jego historii.

W trakcie podsumowania projektu uczniowie mogli przypomnieć sobie pobyt w Rumunii na podstawie prezentacji zdjęć zrobionych podczas wyjazdów. Pani Dyrektor  Monika Godlewska wręczyła wszystkim uczestnikom mobilności (uczniom i opiekunom) certyfikaty uczestnictwa. Uczniowie dostali również bardzo przydatne upominki w postaci słowników polsko-angielskich, które z pewnością wykorzystają w dalszej nauce języka angielskiego.

Dzięki uporowi i ciężkiej pracy Pani Dyrektor po raz pierwszy mieliśmy okazję uczestniczyć w takim projekcie. Zdobyliśmy nowe doświadczenia i umiejętności. Wspomnienia pozostaną na długo w naszej pamięci i wierzymy, że jeszcze nie jeden wyjazd przed nami.

M. Olszewska