Pierwsze sukcesy naszych uczniów w sztukach walki

 

Pod koniec października 2015r. w naszej szkole  rozpoczęły się  zajęcia ze sportów i sztuk walki. Ich inicjatorką była p. A. Marciniak – Przewodnicząca Rady Rodziców, a prowadzący to  p. A.  Nowaczuk- utytułowany trener i instruktor  z Akademii Sztuk Walki i Fitnessu Andy w Siemiatyczach.

Zajęcia te dają  możliwość  rozładowania energii, której nasi uczniowie mają bardzo dużo. Różnorodność form treningowych oraz specjalnie dobrane  ćwiczenia sprawiają,  że  są one ciekawe i wszechstronnie rozwijające. Oprócz korzyści związanych z poprawą kondycji fizycznej i motoryki, uczniowie uczą się dyscypliny, samokontroli, wytrwałości, pokonywania strachu  i współpracy z rówieśnikami, a wszystko  zgodnie z zasadą „fair play”.

W pierwszych dniach ferii  niektórzy uczestnicy zajęć wzięli udział w „Zimowej Akademii Andy”, podczas której odbyły się mistrzostwa karate, kick boxingu i freestyle. W zmaganiach wzięło udział 44 uczniów: z Rudki, Siemiatycz  i Drohiczyna.  Nasi młodzi sportowcy  sprawili wszystkim miłą niespodziankę, mimo iż trenują zaledwie  3 miesiące.

Skrót z tej imprezy sportowej.

 1. 1.     W kategorii Przedszkolaki:
 • Aniela Nowaczuk – Siemiatycze
 • Julia Kryńska – Rudka
 • Daniel Markowski – Rudka
 1. 2.     Mistrzostwa Karate
 • I miejsce – Szymon Uszyński, Bartosz Stankiewicz, Kacper Nowaczuk
 1. 3.     Mistrzostwa Freestyle
 • III miejsce – Sebastian Kislak, Bartosz Stankiewicz, Magda Boratyńska
 1. 4.     W konkurencji Mistrz-sport/kultura/walka
 • III miejsce – Bartosz Stankiewicz
 1. 5.     W klasyfikacji drużynowej
 • I miejsce – Drohiczyn-15 medali
 • II miejsce – Siemiatycze – 13 medali
 • III miejsce – Rudka 5 medali

Wszyscy zwycięzcy otrzymali medale, a najlepsi (wśród nich znalazł się nasz uczeń Bartosz Stankiewicz) otrzymali też miesięczne stypendia rzeczowe w postaci talonów od „Folwarku Księżnej Anny” i  „Pizzerii Karolina”, Hotelu „Kresowiak” i restauracji „Cezar”.

 W czasie pobytu na tym zimowym zgrupowaniu niektórym uczniom towarzyszyły mamy,  które pomagały w organizacji imprezy. Były to panie: A. Marciniak, E. Kryńska, D. Kryńska, E. Stankiewicz.

B. Gałecka

DSC_1193 DSC_1129 DSC_1109 DSC_1051 DSC_1050 DSC_1025 DSC_1024 DSC_1023 DSC_1011 DSC_1010