Piąta rocznica kanonizacji Patrona Naszej Szkoły

 

       Kwiecień to miesiąc szczególnie związany z  osobą Świętego Jana Pawła II.  2 kwietnia przypada  rocznica śmierci,  27 kwietnia – rocznica kanonizacji. W tym roku rocznicę kanonizacji będziemy obchodzili  już po raz piąty. Z tej okazji nieco wcześniej, bo 5 kwietnia, obejrzeliśmy  program słowno- muzyczny poświęcony Patronowi naszej szkoły. Jego  głównym celem było przypomnienie postaci Jana Pawła II, jego życia, służby Bogu i ludziom. Pokazanie wielkości tego niezwykłego Człowieka, Polaka i Papieża. Na program złożyły się piękne wiersze  poświęcone osobie Świętego, poruszające pieśni i wiele faktów z życia Jana Pawła II, które zostały zaprezentowane przez uczniów klas IV, VI i VII. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny.         

W. Golińska