Opowieść świąteczna „Shoemaker Martin”

 

Zbliżają się najbardziej wyczekiwane święta  przez każdego z nas. Dorośli i dzieci z utęsknieniem czekają na nadejście dzieciątka Jezus i Mikołaja oczywiście. Pamiętajmy, że to czas szczególny, przepełniony radością i chęcią pomagania innym.

W dniu 20.12.2018r. uczniowie klasy VB w ramach zajęć rozwijających z języka angielskiego pod kierunkiem nauczycielki  zaprezentowali dzieciom klas I-III szkoły podstawowej opowieść pod tytułem „Shoemaker Martin”.  Uczniowie przygotowali stroje i drobną dekorację, aby stworzyć lepszy nastrój i ułatwić małym widzom zrozumienie treść przedstawienia. Historia opowiada o starym szewcu, który pragnie, aby w świąteczny czas odwiedził go Jezus. W międzyczasie jego dom nawiedzają różni goście: kobieta potrzebująca nowych butów,  mężczyzna sprzątający ulice, osierocone dzieci, utrudzeni podróżni i samotna matka z bosym synkiem.  Szewc  wszystkich zaprasza do swego domu,  pozwala im się ogrzać i posilić. Jest szczęśliwy a jednocześnie zawiedziony, że Jezus go nie odwiedził.  Nagle w jego progach pojawia się On i okazuje się, że Ci wszyscy ludzie, których ugościł pod swym dachem byli symbolem nadchodzącego Jezusa.

Nigdy nie wiadomo, kiedy w naszych progach pojawi się Jezus i poprosi o pomoc.  Bądźmy otwarci i gotowi  na powitanie Dzieciątka. Pomagajmy sobie, uśmiechajmy się do siebie, patrzmy na siebie z życzliwością. Wtedy ten przedświąteczny i świąteczny czas będzie naprawdę niezwykły i magiczny.

Małgorzata Olszewska