Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

 

Święto Niepodległości, które  przypada 11 listopada, to jedno z najważniejszych świąt narodowych obchodzonych  szczególnie uroczyście w naszej Ojczyźnie.  Obchody są  upamiętnieniem odzyskania niepodległości przez Polskę  po 123 latach rozbiorów. W tym roku obchodziliśmy 103 rocznicę tego wydarzenia. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Miała ona miejsce 10 listopada. Rozpoczęliśmy ją  od wprowadzenia sztandaru szkoły.  O godzinie 11.11 , tak jak w  tysiącach szkół w Polsce, wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie zaprezentowali przygotowany program  artystyczny, podczas którego  recytowali wiersze mówiące o miłości do Ojczyzny, dążeniach  do odzyskania wolności, walce wielu pokoleń okupionej krwią. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami i krótkimi komentarzami. Część artystyczna wzbudziła u słuchaczy wzruszenie  i skłoniła do refleksji. Szczególnie wymownie wybrzmiały przytoczone  słowa Jana Pawła II, które  mówiły o  miłości do Ojczyzny.
Akademia została przygotowana pod kierunkiem pań W. Golińskiej i B. Kryńskiej.  Piękną dekorację wykonały panie A. Koc, J. Smolarczuk, W. Wasilewska. Oprawą muzyczną zajęła się  p. M. Chojnowska.

W. Golińska