Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

 

Przytuli, gdy smutne serduszko
I bajkę opowie na uszko.
Za nóżkę wlec się pozwoli
Posiedzi tuż obok do woli.
Na półce cierpliwie poczeka
Na tego małego człowieka.
Do łóżka wskoczy przypadkiem,
Łzy otrze swą łapką ukradkiem.
Oswoi straszki i lęki
I nie poskąpi swej ręki.
Był zawsze, jest i dziś
I będzie… Pluszowy Miś.

(D. Kluska „DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”)

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka. W związku z tym, jak co roku, dzieci z grup przedszkolnych obchodziły Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada.

Dzień ten był bardzo pasjonujący dla wszystkich Supersmyków, gdyż misie od rana – razem z przedszkolakami – uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych. Dzieci bawiły się i tańczyły z misiami, słuchały fragmentów książek, których bohaterami są misie, a także poszerzały wiadomości na temat historii powstania pluszowej maskotki oraz sławnych misiów, które dziś może nie są już tak popularne, ale towarzyszyły dorastaniu ich rodziców, a nawet dziadków.

Nie mogło zabraknąć także „małego co nieco” w postaci miodu – przysmaku misiów, jak również pamiątkowych zdjęć w Supersmykowej fotobudce dedykowanej temu dniu.

Dzień Misia świętowali również uczniowie klasy I. Dzieci opowiadały o tym, w jaki sposób weszły w posiadanie swoich misiów oraz opisywały ich wygląd.

Obchody dnia misia były niezwykłą okazją do kształtowania postawy szacunku do przyjaciela oraz właściwych postaw społecznych, sprzyjały również pogłębianiu przyjaznej atmosfery i tworzeniu właściwych relacji w społeczności przedszkolnej.

Anna Półtorak-Gieros

OB 0B

0C

kl.1