Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

 

„ Witaj, majowa jutrzenko…”. Pod tym hasłem  29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Występ rozpoczęto od odśpiewania hymnu. Następnie zaprezentowano program artystyczny, który był jednocześnie ciekawą lekcją historii. Złożyły się na niego wiersze, pieśni patriotyczne oraz komentarz słowny przybliżających wydarzenia tamtych lat. Recytowane utwory mówiły o miłości do ojczyzny, tęsknocie za wolnością i dumie z bycia Polakiem. Spośród zaśpiewanych pieśni patriotycznych największe wrażenie na zebranych wywarły słowa „Marszu konfederatów Barskich”. Piękną recytację utworów i komentarz historyczny przygotowali uczniowie klas IV-VI pod opieką nauczyciela języka polskiego. Oprawę muzyczną zaprezentowali uczniowie klasy VII, którą przygotowali pod kierunkiem nauczyciela muzyki. Zadbano również o odpowiednią na tę okazję scenografię. Część artystyczna została nagrodzona gromkimi brawami. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego występu,  podkreślając, jak ważna jest pamięć o naszej historii.

W. Golińska