„O kobietach można mówić nieskończenie….” – czyli relacja z Gminnych obchodów Dnia Kobiet

 

8 marca jest w naszym środowisku lokalnym dniem wyjątkowym i bardzo uroczystym. Tegoroczne Święto Kobiet również takie było. Wprawdzie obchodziliśmy je dwa dni później, ale nie straciło niczego ze swego znaczenia.

W niedzielę 10 marca 2019 r. w remizie OSP w Rudce odbyły się Gminne obchody Dnia Kobiet. Stały się one tradycją  gminy i szkoły, i na trwałe wpisały się do kalendarza wspólnych uroczystości. Organizatorami  tego marcowego święta byli: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, Wójt Gminy Rudka, miejscowi strażacy oraz Koło Gospodyń w Rudce. Do udziału w obchodach zostały zaproszone wszystkie kobiety (te małe i te duże),  które jak zawsze przybyły tłumnie.

Nasza szkoła przygotowała część artystyczną, na którą składały się wiersze i piosenki przygotowane przez uczniów klas II-III oraz tańce, wykonane przez dzieci z oddziału przedszkolnego. Duże emocje wzbudził skecz „ Pani z miasta i pani ze wsi” oraz pokaz mody zaprezentowany przez chłopców. Nie zabrakło też życzeń oraz  tradycyjnego „Sto lat”.  Zgromadzona publiczność co chwila nagradzała brawami  występy kolejnych  artystów.

Następnie Pan Wójt  Marcin Gawrysiak złożył Paniom życzenia, a strażacy wręczyli każdej z nich symbolicznego tulipana.

Kilka piosenek dedykował Paniom również zespół muzyczny „Septyma” z ZSCKR im. K. Kluka w Rudce.

Oczywiście były też słodkości i herbata  przygotowane przez kobiety z Koła Gospodyń w Rudce.

Miła atmosfera, jaka panowała podczas tej imprezy,  pozwoliła Paniom z naszej gminy na oderwanie się od codziennych trosk i obowiązków.

Na zakończenie Pan Wójt podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości, a w imieniu kobiet zabrała głos pani Halina Twarowska, która złożyła życzenia mężczyznom z racji ich święta oraz podziękowała Panu Wójtowi i strażakom za zorganizowanie wspanialej imprezy.

A. Koc