Nasze zwycięstwo w „Bitwie na słowa”

 

Zespół Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie od dziewięciu już lat organizuje Międzyszkolny  Konkurs Recytatorski „Bitwa na słowa”. Tegoroczną edycję dedykowano poezji Adama Mickiewicza. W związku z sytuacją pandemiczną organizatorzy byli zmuszeni do przeprowadzenia  konkursu drogą internetową. Należało wybrać wiersz, nagrać jego recytację i przesłać link do nagrania. Naszą szkołę godnie reprezentowali dwaj uczniowie: Bartek Niemyjski z kl. VII oraz Piotrek Olszewski- z VIIIB. Decyzją jury Piotrek najlepiej poradził sobie z interpretacją wiersza i to on zwyciężył. Gratulujemy obu chłopakom !

Twórczość Mickiewicza od zawsze poruszała serca czytelników, oddziaływała
na język i wyobraźnię. Dobrze, że  organizowane są takie konkursy, w których młodzi ludzie mają okazję poznać bliżej tę niezwykle różnorodną, przepełnioną duchowością i miłością, nacechowaną głębokim patriotyzmem oraz wrażliwością na piękno przyrody poezję naszego wieszcza narodowego. Szczególnie w czasach, gdy poezja nie cieszy się popularnością.

M.Fronc