Mikołajkowa lekcja matematyki w klasie drugiej

 

W ostatnich dniach obchodziliśmy mikołajki, czyli dzień w którym każdy chce znów poczuć się dzieckiem. Z tej okazji 7 grudnia 2018r.  grupa maturzystów z ZSO i Z w Ciechanowcu pod opieką pani Karoliny Faszczewskiej, absolwentki naszej szkoły, przyjechała aby przeprowadzić w klasie drugiej mikołajkową lekcję matematyki i  sprawić dzieciom trochę radości.

Młodzi ludzie, którzy pojawili się w naszej szkole doskonale wczuli się w role  nauczyciela, a przy okazji sprawili miłą niespodziankę swoim młodszym kolegom. Przygotowali scenariusz lekcji matematyki z elementami zabaw ruchowych, który w całości dotyczył tematu świąt. Dzieci przyjęły gości bardzo ciepło, chętnie brały udział w zabawach i rozwiązywały przygotowane przez nich zadania. Na koniec spotkania czekała na nie jeszcze jedna atrakcja. Była to słodka niespodzianka  w postaci własnoręcznie zrobionych i ozdobionych świątecznych pierniczków, przygotowanych wcześniej przez uczniów technikum gastronomicznego. Miła atmosfera udzieliła się wszystkim i sprawiła, że poczuliśmy iż święta są tuż, tuż.

Przy okazji wizyty w klasie II maturzyści mieli również okazję spotkać się z uczniami klasy VIII. Mogli z nimi porozmawiać o swojej szkole i zachęcić do tego, aby w przyszłości kontynuowali naukę właśnie  w ZSO i Z w Ciechanowcu. Młodzież uważnie wysłuchała przygotowanej prezentacji , po czym mogła zadawać pytania, na które goście starali się odpowiedzieć.

Bardzo dziękujemy pani Karolinie oraz grupie młodzieży, że mimo licznych obowiązków  szkolnych potrafili znaleźć czas aby przyjechać do naszej szkoły i wspólnie pobawić się z dziećmi.

A. Koc