Mikołajki w przedszkolu

 

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie przedszkolaki były odświętnie ubrane: miały czerwone czapeczki, różki reniferów i inne świąteczne elementy. Już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Rozpoczął  wizytę od naszych najmłodszych przedszkolaków. Dzieci pierwszy raz witały Mikołaja w Przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w pozostałych grupach. Nasze starszaki, musiały wykazać się nie lada cierpliwością, ponieważ Mikołaj zawitał do nich dopiero po drugim śniadaniu. Jednak rozmowa z  gościem,  zabawa, kolorowe prezenty zrekompensowały dzieciom długie oczekiwanie.  Mikołaj niczym gwiazdor dzielnie pozował do zdjęć biorąc na kolana kolejno po sobie dzieci. Każda z grup w ramach podziękowania za przybycie i otrzymane podarunki wyrecytowała dla Świętego Mikołaja wierszyk lub zaśpiewała piosenkę. Atmosfera spotkania była magiczna.

Dzieci długo wspominały ten dzień, dostarczył on   bowiem dużo radości i uśmiechu na ich twarzach. Niewątpliwie wprowadził wszystkich w okres oczekiwania na upragnione Święta Bożego Narodzenia.

R. Gawrysiak