Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

 

W miniony piątek w klasie 0B świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone od 1967 roku i nieprzypadkowo przypadające 2 kwietnia – w dzień urodzin jednego z najsłynniejszych baśniopisarzy – Hansa Christiana Andersena.

Temat książki dla najmłodszych świetnie wpisał się w nasz rozkład materiału, gdyż tego dnia mówiliśmy o powstawaniu i zastosowaniu papieru oraz o ochronie przyrody i recyklingu.

Z krótkich filmików edukacyjnych dzieci dowiedziały się kim jest autor i jaką drogę pokonuje książka, zanim trafi do rąk odbiorcy.

Dzień ten od rana obfitował w emocje i wzruszenia, gdyż wszyscy przynieśliśmy ze sobą nasze ulubione książki, dzieliliśmy się spostrzeżeniami na ich temat, oglądaliśmy i czytaliśmy fragmenty niektórych z nich wspólnie z p. Bożeną Półtorak – naszą bibliotekarz.

Następnie obejrzeliśmy wystawkę różnorodnych zakładek do książek i daliśmy upust swojej wyobraźni ozdabiając własne zakładki, które posłużą podczas przyszłych lektur.

A. Półtorak-Gieros