KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY… – audycja muzyczna w wykonaniu artystów Arte Muza Białystok

 

Dnia 2 kwietnia 2019r. w naszej szkole  odbyła się  audycja muzyczna ,,Kto Ty Jesteś? Polak mały…”skierowana do uczniów klas 0 – III.  W towarzystwie Warszawskiej Syrenki, przy akompaniamencie marynarzy zwiedzaliśmy nasz piękny kraj,  płynąc z nurtem Wisły. Podróż rozpoczęliśmy w górach, następnie odwiedziliśmy Kraków. Kolejnym miastem na trasie naszej podróży była Warszawa. Tam wysłuchaliśmy utworów: „Życzenie” Fryderyka Chopina i „Prząśniczka” Stanisława Moniuszki. Kolejnym przystankiem był Toruń, w którym przywitał nas wielki astronom M. Kopernik. Podróż zakończyliśmy nad polskim morzem. Audycja muzyczna poszerzyła wiedzę  naszych uczniów o ojczyźnie, jej tradycjach i regionach geograficznych oraz związanych z nimi tańcach  i muzyką. Dzieci wykazały się  dobrą znajomością hymnu narodowego i są dumne, że są Polakami.

A. Koc