Konkurs recytatorski w Holonkach

 

8 czerwca bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach już po raz XIV odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II. Do uczestnictwa w nim zgłosiła się nasza szkoła, jak również  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym, Szkoła Podstawowa w Domanowie, Szkoła Filialna w Chojewie, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach. Mottem  tegorocznego konkursu były słowa : „Bądźcie Apostołami Bożego Miłosierdzia.”

Przesłuchania konkursowe odbywały się w trzech kategoriach: klas O – I, klas II – III oraz klas IV- VI. Recytacje oceniało jury w składzie: ks. Andrzej Boguszewski, ks. Krzysztof Dobrogowski, Wójt Gminy Brańsk pan Andrzej Jankowski oraz pani Danuta Romaniuk – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. Wykonawcy zaprezentowali utwory autorstwa Jana Pawła II, wiersze o Nim oraz własne teksty (napisane przez samych recytatorów). Najstarsi uczestnicy dodatkowo przygotowali drugi utwór – fragment nauczania dotyczący Miłosierdzia Bożego.

Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca w dwóch kategoriach.

  • W pierwszej kategorii zwyciężył  Bartłomiej Niemyjski z klasy I, a drugie miejsce  przypadło Zuzannie Szmurło z klasy 0
  • W trzeciej kategorii drugie miejsce zajęła Gabriela Polit z klasy IV.

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do  udziału w następnej edycji konkursu.

U. Niemyjska

DSC00174 DSC00147 DSC00148 DSC00150 DSC00152 DSC00170 DSC00166 DSC00162