Kolonie Caritas w Darłowie

 

W tym roku nasi uczniowie wyruszyli na kolonie Caritas Diecezji Drohiczyńskiej zaraz po wybrzmieniu ostatniego dzwonka. 22 czerwca wieczorem 40 dzieci z naszej szkoły udało się w podróż nad morze, do Darłowa.

Dzieci z wielkim entuzjazmem i oczekiwaniem na nowe przygody ruszyły w drogę na zorganizowany wypoczynek. Podzieleni na grupy uczestnicy wraz ze swoimi wychowawcami mieli okazję poznawać uroki Wybrzeża. Oprócz tradycyjnego plażowania i kąpieli w morzu wyjeżdżali na wiele wycieczek, m. in. do Kołobrzegu, Ustki, Jarosławca. Pokonali również trudną trasę przez wydmy na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.

W ramach pobytu odbyło się szereg ciekawych zajęć – od sportowych konkurencji, poprzez dyskoteki, wybory miss i mistera kolonii, po zajęcia profilaktyczne.

Na początku tradycyjnie wiele osób tęskniło za domem, a na koniec łzy pojawiały się z żalu przed odjazdem i rozstaniem z kolegami czy opiekunami. To były niezapomniane chwile.

A. Koc