Jasełka szkolne połączone z Dniem Babci i Dziadka

 

,,Podnieś rękę Boże Dziecię! Błogosław Ojczyznę miłą”! Takie hasło przyświecało spotkaniu świątecznemu w naszej szkole połączonemu z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość swą obecnością zaszczycili: Pan Marcin Gawrysiak – Wójt Gminy Rudka, ks. Tadeusz Czyżak – proboszcz naszej parafii, ks. Jarosław Wojasiński-proboszcz parafii Niemyje Nowe, Pani Joanna Nietupska-Dyrektor ZS CKR im. K. Kluka, Pani Barbara Kryńska- Dyrektor GBP, Pani Barbara Wasilewska- Zastępca Przewodniczej KGW Róża, Pani Halina Szymoniak- w zastępstwie za Przewodniczącą Rady Rodziców, Pan Mieczysław Puchacz-w zastępstwie za Skarbnik Rady Rodziców, Pan Wojciech Ostrowski, Pan Antoni Niemyjski, Pani Ewa Sopel, Babcie i Dziadkowie, dzieci, uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły. Klimat niedawno przeżytych Świąt Bożego Narodzenia podkreśliło odczytanie fragmentów Pisma Świętego, podzielenie się opłatkiem, niezwykle wymowne Jasełka, wspólny śpiew kolęd, pięknie udekorowane okna, dekoracje, choinka. Przyjście Dzieciątka Jezus sprawia, że stajemy się lepsi, chcemy usłyszeć nasze serca, które podpowiadają nam, że ważna jest bliskość rodziny, serdeczność i miłość. Jasełka przypomniały, że Maleńkie Dzieciątko przychodzi niewinne w ubogiej stajence z miłości do słabych ludzi. Jak wiele bezbronnych osób na Ukrainie przeżyło święta w podobnych warunkach jak za czasów Jezusa, bez światła i ogrzewania. Okazuje się, że nawet nie uświadamiamy sobie, jak wiele w tej chwili posiadamy. Szkoła stanowi wspólnotę, a świąteczne Jasełka budzą dobro. Warto w Nowym 2023 Roku uśmiechać się do innych, wysłuchać, wyciągnąć pomocną dłoń, okazać empatię, dać innym nadzieję, okazać pokorę. Zawsze można podarować innym życzliwość, dobro i zrozumienie. To często przekazują innym Babcie i Dziadkowie, którzy sprawiają, że dzieciństwo wnuków jest kolorowe i szczęśliwe, są najlepszą instytucją opiekuńczą. Bóg nie mógł być wszędzie, dlatego stworzył Babcię i Dziadka. Babcia jest trochę rodzicem, trochę nauczycielem i trochę najlepszym przyjacielem. Dziadek to ktoś, kto ma srebrne włosy i złote serce. Rodzice wychowują dzieci, a Dziadkowie je rozpieszczają. To, czego dzieci potrzebują, w obfitości dostarczają Dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, słodycze. Babcie i Dziadkowie usłyszeli serdeczne życzenia samych dobrych dni, życzliwości, pokoju i spokoju, usłyszeli gromkie Sto lat!, otrzymali piękne laurki oraz spędzili miłe chwile przy słodkim poczęstunku. Serdecznie dziękuję za cukierki Panu Wójtowi Marcinowi Gawrysiakowi, za piękny występ naszym dzieciom i uczniom, za przygotowanie Jasełek i dekoracji Pani Antoninie Koc, Pani Janinie Smolarczuk, Pani Bożenie Gałeckiej, Pani Renacie Gawrysiak, Pani Annie Półtorak-Gieros, Pani Wiolecie Wasilewskiej, Pani Katarzynie Zamachowskiej, za muzyczną oprawę Pani Mirosławie Chojnowskiej i Panu Wojciechowi Ostrowskiemu, za piękne stroje dla dzieci i pyszne słodkości jak zawsze niezawodnym Mamom, za przygotowanie małego co nieco Paniom z obsługi, za przygotowanie sali i nagłośnienia naszym uczennicom i uczniom.