Gminny Dzień Kobiet

 

Dlaczego Dzień Kobiet przypada 8 marca?

Bo kobiety to ósmy cud świata!

   W niedzielę 8 marca br. w remizie OSP odbyło się spotkanie, zorganizowane dla Pań z Gminy Rudka z okazji Dnia Kobiet. Uroczystość przygotowali wspólnie wójt gminy Rudka – pan Marcin Gawrysiak , strażacy, panie z KGW oraz uczniowie naszej szkoły. Dekorację  na uroczystość przygotowała pani B. Półtorak.

Panie bardzo licznie zgromadziły się na uroczystości aby miło spędzić czas. Świętowanie rozpoczął pan wójt, który powitał wszystkich zgromadzonych oraz  złożył  reprezentantkom płci pięknej serdeczne życzenia. Część  artystyczną (wiersze i tańce) przygotowały dzieci z klas: 0B – III oraz klasa V pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Dzieci świetnie ze sobą współpracowały, szczególnie chłopcy kl. I i II, którzy wystąpili z wiązanką tańców do znanych piosenek o kobietach. Uczniowie dali z siebie wszystko aby zachwycić publiczność, czego wyrazem były gromkie brawa. Po występie i tradycyjnym „Sto lat”  strażacy wręczyli Paniom wiosenne kwiaty-tulipany. Dzieci zaś za swój występ zostały obdarowane cukierkami zakupionymi przez pana wójta. Oczywiście były też słodkości i herbata przygotowane przez panie z KGW w Rudce.

Na zakończenie pan wójt podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie  uroczystości, a w imieniu kobiet zabrała głos pani Halina Twarowska, która podziękowała mężczyznom za zorganizowanie wspanialej imprezy.

U. Niemyjska