Gminny Dzień Babci i Dziadka

 

    W Szkole Podstawowej w Rudce zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolno-gminnych. Gminne Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 21 stycznia 2016r. w remizie OSP w Rudce odbyła się ta wspaniała impreza. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt.  Na wstępie pan wójt Andrzej Anusiewicz przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami, a szczególnie ks. proboszcza Andrzeja Kiersnowskiego oraz panią wicedyrektor Bożenę Kowalczuk. Następnie złożył serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom.

      Dla kochanych gości przygotowano wspaniały program artystyczny oraz słodki poczęstunek. Uroczystość rozpoczęli uczniowie kl. I-III, którzy wystawili „Jasełka” o Bożym Narodzeniu. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem oglądali to przedstawienie. Jako następne zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego. W ich występie można było podziwiać nie tylko zdolności wokalne ale również umiejętności taneczne. W dalszej części odbył się krótki koncert życzeń w wykonaniu uczniów kl. II b i III. Dzieci  w formie wierszy i piosenek  złożyły dziadkom  i babciom życzenia. Na koniec wszystkie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz inne upominki. Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Danuta Kresso, która jeszcze raz złożyła życzenia wszystkim przybyłym babciom i dziadkom.

     Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

 U. Niemyjska

IMG_6114 IMG_6132  IMG_6146 IMG_6200 IMG_6205 IMG_6226 IMG_6100 IMG_6244 IMG_6245 IMG_6265 IMG_6254 IMG_6251 IMG_6237 IMG_6202 IMG_6196 IMG_6105 IMG_6268