Gminny Dzień Babci i Dziadka

 

„Bóg nie mógł być wszędzie, więc  stworzył Dziadków”- ten cytat umieszczony na dekoracji z okazji Gminnego Dnia Babci i Dziadka dokładnie wyjaśnia, kim w życiu dziecka są Dziadkowie.

Babcia i Dziadzio  to osoby, które od zawsze wszystkim  kojarzą się  z uśmiechem, przytulaniem, zabawami, ale przede wszystkim z dużą ilością wolnego czasu. I chociaż współcześni Dziadkowie są często jeszcze  czynni zawodowo i aktywni społecznie, to jednak niezmiennie dają wnukom miłość i cierpliwość, ale przede wszystkim  czas, którego Rodzicom brakuje najbardziej. Aby podziękować im za to wszystko, co robią, dzieci z klas 0-III zaprosiły Ich na uroczystość, która odbyła się 17 stycznia 2019r. w remizie OSP w Rudce. Współorganizatorem imprezy  był Urząd Gminy w Rudce.

Ku ogromnej  radości dzieci  z zaproszenia skorzystało wiele Babć i Dziadków. Jako pierwsi podziękowania i życzenia złożyli Gościom  pani Dyrektor Bożena Kowalczuk oraz pan Wójt Marcin Gawrysiak. Dzieci z klas 0-I zaprezentowały dynamiczny program rozrywkowy, który składał się głównie z piosenek i tańców. Najwięcej emocji wzbudziła inscenizacja wiersza J. Tuwima pt. „Rzepka”, którą zaprezentowali uczniowie klas II i III.

Dziadkowie to wdzięczni słuchacze i często nagradzali  małych artystów  oklaskami. Kiedy wnuki składały życzenia  i wręczały  własnoręcznie przygotowane kwiaty,  na twarzach zaproszonych gości widać było radość i wzruszenie. To dla tych chwil warto jest organizować takie uroczystości.

Jednak impreza nie odbyłaby się w tak miłej atmosferze, gdyby nie pomoc i zaangażowanie niezawodnych  Rodziców, którzy zadbali o pyszne ciasto oraz  kawę i herbatę. Dziękujemy  Wam za to wszystko.

Sympatycznym akcentem uroczystości było podziękowanie, które w imieniu Dziadków złożyła nauczycielom i uczniom pani Ewa Zarzecka.

Babcie i Dziadkowie, dziękujemy Wam za przybycie.

B. Gałecka