Gminne obchody Święta Babci i Dziadka

 

W Szkole Podstawowej w Rudce zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolno-gminnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

W tym roku ta wspaniała impreza odbyła w środę  17.01.2018r. w remizie OSP w Rudce. Mimo niesprzyjającej pogody frekwencja była zaskakująca. Na wstępie pani wicedyrektor Bożena Kowalczuk przywitała wszystkich gości. Następnie dzieci z klas I – II oraz przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych przedstawiły piękny program artystyczny. Babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem recytowali wiersze, śpiewali i tańczyli, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie, przygotowanymi upominkami. Były to piękne laurki z życzeniami.  Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca.  Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.  Ciepłe słowa skierował też do zebranych gości gospodarz uroczystości pan wójt A. Anusiewicz oraz dyrektor naszej szkoły pani D. Kresso.

W ten zimowy i mroźny dzień nie tylko wnuki ogrzały serca Dziadków, ale też ciepła kawa i herbata oraz pyszne ciasto przygotowane przez mamy uczniów, którym należą się podziękowania za organizację uroczystości od strony kulinarnej.

A. Koc