Ferie pełne atrakcji

 

W trosce o uatrakcyjnienie ferii zimowych wójt Gminy Rudka, pan Marcin Gawrysiak we współpracy z GOPS w Rudce i kadrą pedagogiczną naszej szkoły zorganizował szereg wyjazdów do Białegostoku, z których w sumie skorzystało ok. 70 uczniów naszej szkoły.

27 stycznia dzieci skorzystały z okazji, aby po raz pierwszy tej zimy założyć łyżwy. Dla niektórych uczniów było to dosłownie i w przenośni pierwsze zderzenie z lodowiskiem. Po harcach na lodzie regeneracja sił w popularnej restauracji McDonald pobudziła dzieci i młodzież do kreatywnej zabawy w pracowni „Cukier Lukier”, gdzie każdy mógł zaprojektować, stworzyć i ostatecznie skosztować własnego lizaka.

29 stycznia uczniowie ponownie wyruszyli do Białegostoku, aby zwiedzić międzynarodową, interaktywną wystawę robotów. Robopark przywitał nas „teatrem robotów” i „koncertem Tesli”- tańczących piorunów. Młodzież „zatopiła się” w cyberprzestrzeni, poprzez zabawę ucząc się podstawowych praw fizyki i robotyki, elementów kodowania. Z kolei Zooland- interaktywne  mini zoo było okazją do wyciszenia, bliskiego spotkania z rozkosznymi zwierzakami , a także atrakcyjną lekcją przyrody. Dzieci miały możliwość karmienia i przytulenia małpek, papug, szynszyli, a nawet szopa pracza, który cieszył się największym powodzeniem wśród zwiedzających.

30 stycznia wybraliśmy się do kina na film „Doktor Dolittle”, opowiadający  o wartościach takich jak  przyjaźń, honor i tolerancja. Film dzięki przygodowej fabule i humorystycznej formie przekazu okazał się atrakcyjny zarówno dla przedszkolaków, jak również uczniów najstarszych klas . Ostatnim punktem wyjazdu była restauracja McDonald.

Mamy nadzieję, że ferie dzięki zaproponowanym atrakcjom pozostaną miłym wspomnieniem i dadzą uczniom energię do pracy w drugim półroczu.

I.Zapisek