Egzamin ósmoklasisty

 

W dniach 25-27 maja br.  uczniowie klasy VIII przystąpili do egzaminu  kończącego naukę w szkole podstawowej. Osiem lat nauki,  kilka miesięcy cotygodniowych konsultacji i  trzy egzaminy próbne zostały zwieńczone ostatecznie egzaminami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Mimo  doświadczeń egzaminów próbnych nie dało się uniknąć przedegzaminowego stresu- miejmy nadzieję, że  w motywującym natężeniu.

Każdego dnia wejście na salę egzaminacyjną  było   poprzedzone modlitwą   przy popiersiu Patrona  szkoły pod przewodnictwem wychowawczyni –
p. Barbary Kozłowskiej .

Miłym zaskoczeniem okazało się wystąpienie  na egzaminie z języka polskiego zadań dotyczących  nie tak dawno omawianej lektury, a zwolennicy przedmiotów ścisłych nie narzekali zbytnio na  stopień trudności zadań.

Teraz pozostało oczekiwanie na wyniki – i kolejny rocznik absolwentów opuści mury naszej szkoły.