Dzień Otwarty w Przedszkolu

 

Aby ułatwić dzieciom proces adaptacji w nowym miejscu, jakim jest przedszkole dnia 19 maja 2017r. w naszym oddziale przedszkolnym zorganizowano Dzień Otwarty.

Na przyszłych przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Goście serdecznie powitani przez panią dyrektor Danutę Kresso i pana Wójta Andrzeja Anusiewicza mieli możliwość obejrzenia części artystycznej w wykonaniu dzieci uczęszczających do przedszkola. Maluchy(3 i 4 latki) pięknie wystrojone w swoim debiucie zaprezentowały krótkie piosenki i tańce, które nagrodzone zostały gromkimi brawami. Następnie wystąpiły dzieci starsze 5 i 6 latki. One również podobały się zgromadzonej publiczności. Pierwsza część spotkania  zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Potem przyszli wychowankowie chętnie włączyli się do zajęć zorganizowanych przez nauczycielki. Podczas swobodnych zabaw mieli okazję poznać swoich rówieśników, mogli również oswoić się z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić. Najwięcej jednak emocji wzbudziło odrysowywanie przy pomocy rodziców własnej rączki,  wycinanie jej i przyklejanie na plakacie wokół ziemi. Nie zabrakło też zabawy na placu zabaw przed szkołą. Był to dzień wesoły, kolorowy i pełny wrażeń.

U. Niemyjska, R. Gawrysiak

IMG_9436 20170522_134539 IMG_9429 DSCF5195 DSCF5193 DSCF5192 DSCF5191 DSCF5190 IMG_9426