Dzień Otwarty w Oddziale Przedszkolnym

 

Przekroczenie progu przedszkola  dla wielu dzieci jest ogromnym przeżyciem. Te trudne początki na równi z maluchami przeżywają rodzice. Trzeba pamiętać, że wrażliwa psychika dziecięca wymaga wiele taktu i delikatności, odpowiedzialnych i przemyślanych działań.

Aby proces adaptacji dziecka był miłym przeżyciem, zorganizowaliśmy tradycyjnie, jak co roku, Dzień Otwarty, który odbył się 19.05.2016roku. Spotkanie rozpoczęło się występem dzieci z grupy 5 i 6- latków. Następnie Pan Wójt Gminy Rudka Andrzej Anusiewicz powitał przybyłych gości i poinformował, że od nowego roku szkolnego naukę w naszej szkole będą mogły rozpocząć dzieci 3 i 4- letnie. Wszyscy mogli skosztować pysznych smakołyków przygotowanych przez rodziców dzieci przedszkolnych. Po spotkaniu w świetlicy OSP w Rudce zainteresowani mieli możliwość zwiedzić przedszkole, zapoznać się z wyposażeniem klas i placu zabaw, wziąć udział w ciekawych grach integracyjnych i zajęciach plastycznych. W nagrodę każde dziecko otrzymało kolorowy balonik, a swój pobyt uwieczniło odciskiem dłoni na przygotowanym plakacie.

Dzień ten dostarczył wszystkim wielu miłych emocji,  dzieciom mnóstwo radości.

Renata Gawrysiak

IMG_7398 IMG_7415 IMG_7421 IMG_7441 IMG_7445 IMG_7457 IMG_7400 IMG_7581 IMG_7605 IMG_7610 IMG_7643