Dzień Europejski

 

Dnia 17.06.2019r. w naszej szkole odbył się Dzień Europejski. Uczniowie klas VI-VIII i 3 gimnazjum mieli w dowolny sposób zaprezentować wcześniej wybrane przez siebie kraje europejskie. Każda z klas miała swój pomysł na przedstawienie poszczególnych państw.
Klasa szósta ze swoim programem przybliżyła nam Belgię, grupa z klasy siódmej ubrana na czerwono przedstawiła Hiszpanię, klasa VIII przygotowała prezentację Grecji, a klasa 3 gimnazjum przygotowała pokaz Holandii. Uczniowie tańczyli, śpiewali, przebierali się i przygotowywali pyszne przekąski charakterystyczne dla poszczególnych państw.
Było bardzo miło i wesoło. Po raz kolejny okazało się, że dzieci i młodzież najlepiej się bawią, gdy wszyscy są zaangażowani w przygotowanie Dnia Europejskiego. Wówczas można zaobserwować kreatywność, inwencję i współpracę pomiędzy uczniami.
W ramach uznania przedstawiciele klas otrzymali symboliczne dyplomy, które upamiętnią kolejne wydarzenie z życia szkoły.
Następnie nasza szkolna trenerka tańca- Edyta Półtorak z klasy III g poprowadziła kurs tańca dla  uczestników imprezy, a na zakończenie uczniowie tradycyjnie zatańczyli Belgijkę.

Opracowała: p. Małgorzata Olszewska
Zdjęcia:  p. Barbara Kozłowska

Opracowała: p. Małgorzata Olszewska
Zdjęcia:  p. Barbara Kozłowska