Dzień Dziecka 2016

 

Dzień Dziecka  upłynął w szkole pod znakiem sportu i języków europejskich. Po dwóch lekcjach na sali gimnastycznej grupa uczniów z klasy II gimnazjum  w ramach realizacji projektu edukacyjnego  przedstawiła prezentację na temat brytyjskiej rodziny królewskiej. Uzupełnieniem był quiz sprawdzający uwagę słuchaczy. Następnie każda z klas gimnazjalnych wykonała  piosenkę w wybranym europejskim języku, po czym rozpoczęły się zmagania w  konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Drużyny wykazały się w nim szeroką wiedzą. Na zakończenie uczennice klasy III gimnazjum zaprezentowały nam poezję w języku angielskim, a liczna grupa uczniów składająca się z przedstawicieli trzech klas gimnazjalnych wykonała dynamiczny taniec- belgijkę. Występ wywołał taki entuzjazm, że przez kolejne pół godziny wszyscy bawili się w dyskotekowych rytmach.

Po obiedzie  odbyły się międzyklasowe rozgrywki piłki nożnej drużyn mieszanych (w każdej drużynie  grała trójka dziewcząt).  Turniej zakończył się zwycięstwem klasy III gimnazjum. Klasa druga wywalczyła II miejsce, za nią była klasa I, która  musiała grać z bardzo silnymi przeciwnikami.

Barbara Kozłowska

  IMG_7881 IMG_7885 IMG_7893 IMG_7901 IMG_8034 IMG_8038 IMG_8055 IMG_8070