Dzień Bezpiecznego Internetu

 

11 lutego obchodzony jest w całej Europie Dzień Bezpiecznego Internetu. W naszej szkole drugi tydzień lutego poświęcony był tematyce bezpieczeństwa w sieci.  Uczulano uczniów i rodziców na zagrożenia, jakie może nieść nieodpowiednie korzystanie z multimediów.

 Przedszkolaki z grupy 0 B podczas zajęć komputerowych oglądały bajki o zagrożeniach w internecie -„Sheeplive”. Później wspólnie przygotowały plakat informujący o tym, co jest niebezpieczne w sieci, czego należy unikać, aby bezpiecznie korzystać z wirtualnego świata.

Pan Teodor Niemyjski na lekcjach informatyki opracował z uczniami zasady bezpiecznego korzystania z internetu i uczulił młodzież, że atrakcyjny i pomocny „net” może być również niebezpieczny. Nadmierne korzystanie z multimediów może prowadzić do uzależnienia.

Podczas spotkania z rodzicami przedstawicielka wydziału prewencji Komendy Policji z Bielska Podlaskiego przedstawiła temat cyberprzemocy i prawnych aspektów związanych z łamaniem zasad korzystania z internetu i portali społecznościowych. Uczuliła rodziców na co należy zwracać uwagę i jak rozmawiać z dziećmi o tym co można, a jakie zachowania są niebezpieczne podczas korzystania z multimediów i portali społecznościowych. Rozbudziło to w rodzicach chęć pogłębienia wiedzy.  Pan wójt Marcin Gawrysiak, obecny na spotkaniu zaprosił rodziców do udziału w szkoleniach projektowych, tematyka szkoleń jest zróżnicowana, jednym z tematów jest „Rodzic w internecie”. Zachęcamy do skorzystania z proponowanej oferty i pogłębiania wiedzy na ten temat.

I. Zapisek